Poniżej referencje zgromadzone od 2015 z anonimowej ankiety, którą wypełniali uczestnicy moich szkoleń stacjonarnych w całej Polsce: 

“Świetne warsztaty, otworzyły mi oczy na wiele spraw, które wcześniej pomijałem. Moje zdjęcia po warsztatach są zauważalnie lepsze oraz przesiadłem się na C1. Bartek

 

Genialny człowiek i genialne warsztaty. Aleksandra”

 

“Ariel to fachowiec jakich mało, na warsztatach poznałem dużo przydatnych technik, część sobie odświeżylem. Polecam każdemu, kto chce podnieść swoje umiejętności.

Serdecznie polecam. Jak dla mnie krótko na temat, bardzo konkretnie. Miła atmosfera.”

 

“Warsztaty na najwyższym poziomie, wygodnie, z kawą, wszystko przystępnie pokazane i co najważniejsze, na swoich własnych zdjęciach widzę, że jest dużo lepiej. Dziękuję Ariel, robisz kawał dobrej roboty na swoich warsztatach!”

“Polecam warsztaty Ariela, gdyż jest na nich dużo informacji, których nie ma w ogólnych tutorialach na YouTube. Sposoby retuszu wykorzystywane przez prowadzącego w dużym stopniu pomagają mi w uzyskaniu właściwego klimatu zdjęcia. Omawiane tematy na szkoleniu rozszerzyły moją dotychczasową wiedzę. Polecam Stefan”

 

 

“Jedne z najlepszych warsztatów w jakich miałam przyjemność uczestniczyć.”

 

“Fajne szkolenie, dające podbudowę do dalszego szkolenia swoich umiejętności. Forma wykładu – prezentacji jest OK. Ale osobom z pamięcią mięśniową polecam jak najszybsze przetrenowanie pokazywanych operacji :)”

 

“Warsztaty otwierają oczy i drzwi które chcemy wyważać, daja mozliwość natychmiastowej konsultacji, dlatego polecam warsztaty z retuszu nawet osobom , które uczyły sie juz wyłacznie ogladając filmiki na YT lub z książek”

 

“Ariel uporządkował i rozszerzył moją dotychczasową wiedzę na temat retuszu. Do tej pory uczyłem się sam, głównie z filmów na YouTube, lecz po warsztatach to wszystko nabrało sensu, ładu i składu. Poza tym Ariel zawsze chętnie udzieli pomocy czy to przez mail czy przez messenger. Zdecydowanie polecam. Marcin”

 

To były naprawdę uczciwie zarobione przez prowadzącego pieniądze 🙂 Te 6 godzin szkolenia było po brzegi wypełnione wiedzą! Na wszystkie pytania została nam udzielona wyczerpująca odpowiedź. Mało tego – każdy kto chciał o cokolwiek dopytać, mógł to zrobić w przerwie, lub po warsztatach (prowadzący został w sali aż do ostatniego pytania od uczestników 🙂 Do tego prowadzący zadeklarował, że służy również swoją wiedzą i radą po szkoleniu, on line. “

 

“Polecam Warsztaty u Ariela – otrzymujesz dużą dawkę w wiedzy podaną w sposób jasny i zrozumiały. Nie musisz celować w zaawansowany retusz, bo nabyte umiejętności sprawdzają się świetnie w obróbce zdjęć portretowych!”

 

“Warsztaty poszerzyły moją wiedzę. Cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć. Prowadzący wprowadził miłą atmosferę, wszystko było dokładnie omawiane, dla początkujących jak i zaawansowanych w sam raz. Na najprostsze pytania były dokładne odpowiedzi, polecam dalej 🙂 Dominika.”

 

“Dużo konkretnej wiedzy, przekazanej w dobrym stylu i popartej dużym doświadczeniem. Polecam! Katarzyna”

 

“Zaczynam przygodę z fotografią,obecnie jeszcze hobbystyczne robię zdjęcia od ponad roku. Dzięki Arielowi jestem bardzo dobrze przygotowany do dalszych działań na wyższym poziomie. Zainwestowałem w tablet, w monitor graficzny, szkolenie uporządkowało mi wiedzę, wyjaśniło wiele, teraz potrzebuję tylko dobrego materiału do obróbki.

 

Prowadzący super przygotowany. Wykład na wysokim poziomie. Kawa super. “

 

“Warsztaty super jeśli ktoś chce doskonalić się w retuszu w PS. Materiały dostępne po szkoleniu przydatne, poza tym w każdej chwili można się nimi posiłkować co jest dużym plusem. Gorąco polecam i pozdrawiam świątecznie – MarekM”

 

“Wiedza Ariela przekazana w bardzo przyjemny i ciekawy sposób. Na wszystkie pytania odpowiadał rzeczowo i tak aby wszyscy zrozumieli. Polecam! Jak się uczyć, to tylko od najlepszych! Ariel THE BEST! Sylwia 🙂 “

 

“Bardzo fajne warsztaty. Dużo informacji podanych w przystępny i zrozumiały sposób. Zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane w retuszu wyniosą z tego szkolenia dużo wiedzy. Prowadzący odpowiadał rzeczowo na wszystkie pytania. Jeśli Ariel będzie organizował warsztaty fotograficzne, bez chwili zwątpienia także wezmę w nich udział 😉

 

Przez długi czas borykałem się z barierami, których nie mogłem pokonać. Ariel pokazał w sposób prosty i przystępny jak można sobie z tym radzić. Niektóre techniki teoretycznie znałem, bo można je znaleźć w internecie, ale, jako że diabeł tkwi w szczegółach, na tych warsztatach nauczyłem się kilku trików, które zupełnie zmieniły moje podejście do tych technik i pokazały ich nowe możliwości, za co jestem Arielowi naprawdę wdzięczny. Warsztaty zaczęły się od sporej dawki teorii – najpierw trochę się zniechęciłem, ale kiedy zaczął się wykład zrozumiałem, że niewiele jeszcze wiem 😉 Dzięki Ariel! “

 

“Ariel posiada bardzo bogate doświadczenie w zakresie obróbki fotografii, programów graficznych, samego przygotowywania do druku, jak również wiedzę sprzętową. Sposób przekazywania przez Ariela informacji jest bardzo precyzyjny i jasny. Dla wszystkich zainteresowanych obróbką i fotografią w szerszym zakresie serdecznie polecam kurs. Jakub Macioł”

 

“Bardzo fajna sprawa dla wszystkich który chcą poszerzyć u usystematyzować swoją wiedzę.

 

Jestem mega zadowolony.Darek

 

Pełen profesjonalizm! Obszerna wiedza przekazana w sposób jasny i zrozumiały. Polecam!

“Bardzo fajnie przeprowadzone warsztaty. Bez napinki. Polecam”

 

“Warsztaty super bo praktyka a nie teoria Temat rozległy i można o nim godzinami więc gdyby szkolenie było dłuższe też byłoby super.”

 

“Warsztaty były prowadzone w sposób jasny, żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Cena była przystępna. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z ratuszem w sam raz.”

 

“Polecam wartsztaty z retuszu z Arielem! Pomimo tego, iż jestem początkującym użytkownikiem PSa warsztaty okazały się bardzo pomocne. Wisienką na torcie są świetne materiały szkoleniowe (notatki + video) jak również akcje, które znacznie przyspieszają proces retuszu. Jeszcze raz polecam – zarówno początkującym jak i średniozaawansowanym. Każdy wyniesie z nich coś dla siebie!”

 

“Polecam każdemu, kto chce poznać prace fotografa i retuszera. Nie ma lekko więc trzeba ćwiczyć i ćwiczyć. Ariel pokazuje drogę, mapę retuszu – ale bez myślenia i wyczucia nawet mapa nie pomoże. Warto iść na te szkolenia ale od razu się męczyć tabletem.. inaczej nawet kurs za 5 tyś będzie miał kiepskie rezultaty. Dobre podpowiedzi na tym kursie bardzo wspomagają pracę- i w tym celu opłaca się iść na ten kurs. pozdrawiam Michał R.”

 

“Warsztaty poprowadzone czysto, prosto i bardzo zrozumiale.”

 

“Super przydatna wiedza podana w jasny sposób, wytłumaczona kilka razy w razie potrzeby i co najważniejsze, od razu przećwiczona pod fachowym okiem co dla mnie było najważniejsze. Natychmiastowa praktyka i wychwytywanie błędów przed ich utrwaleniem. Przyjemna atmosfera, bez poczucia, że ktoś jest gorszy lub lepszy. Dzięki Ariel!”

 

“Jestem bardzo zadowolona z warsztatów, został poruszony każdy z tematów wymienionych z agendy spotkania. Prowadzący potrafi przekazać wiedzę i ma dobry kontakt z uczestnikami, otwarty jest również na dyskusje.”

 

“Jako wieloletni użytkownik PS na warsztatach poznałem nowe techniki retuszu, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, polecam !!!”

 

“Warsztaty na wysokim poziomie. Z czystym sumieniem mogę polecić. Pozdrowienia dla prowadzącego :)”

 

“dużo użytecznej wiedzy w rozsądnej cenie, polecam!”

 

“Bardzo ciekawe warsztaty. Byłem już na jednym profesjonalnym szkoleniu z retuszu. Na warsztatach u Ariela nauczyłem się nowych rzeczy i ugruntowałem dotychczasową wiedzę. Te informacje pozwolą mi wyprostować kilka moich błędów. Np stosując dotychczas w niewłaściwy sposób FS doszedłem do efektu Blur. (Brrr). Myślę, że spotkanie w formie warsztatów jest dużo bardziej efektywne niż sama prelekcja. Kiedy ktoś styka się z retuszem po raz pierwszy to podczas wykładu ciężko jest wyłapać pewne szczegóły jak np pobieranie próbki przy FS. Podczas warsztatów jak nie wychodzi od razu można zapytać prowadzącego. Pomimo, że “powtarzałem klasę” uważam że spędziłem ten czas bardzo pożytecznie.”

 

“Świetne warsztaty, żadnego lania wody. Wszystko poukładane bardzo logicznie i z sensem: najpierw omówienie narzędzia a później praktyczne ćwiczenia w jego wykorzystaniem – i tak przez wszystkie etapy obróbki. Warto docenić dobry, łagodny styl retuszu i dbałość o szczegóły. Wszystkie te aspekty prowadzący przekazywał podczas warsztatów, dodatkowo uczestnicy dostali odpowiednie materiały, które pomogą nie pogubić się podczas własnej pracy nad zdjęciami. To był dobrze wykorzystany czas.”

 

“Świetne warsztaty, kopalnia wiedzy. Od osoby bojącej się używać Photoshopa w kilka godzina przeszłam do szybkiej i efektywnej obsługi.”

 

“Doskonałe szkolenie! Prowadzący bardzo rzetelnie omawiał każdy element i obrazowo odpowiadał na wszystkie zadane pytania. Tego Prowadzącego chciałoby się słuchać więcej i więcej… bardzo polecam i spieszę zapisać na kolejne warsztaty 🙂 !!!”

 

“Warsztaty z ratuszu polecam każdemu, nie ważne czy już coś wie czy tak ja byłem laikiem w tej dziedzinie. Ariel Grabowski jest osoba godną polecenia do współpracy , pozdrawiam serdecznie.”

 

“Warsztaty za bardzo dobrą cenę i niezwykle przydatne. Pomogły mi usystematyzować wiedzę, oraz poszerzyć ją. Polecam serdecznie!”

 

“Gorąco polecam warsztaty z retuszu. Przedstawiony podczas warsztatów proces retuszu zdjęć wraz z wytłumaczeniem dlaczego należy/nie należy wykonywać poszczególne akcje na zdjęciu dają bardzo dobrą podstawę do dalszej samodzielnej pracy ze zdjęciami i doskonalenia poszczególnych technik.”

 

“Z czystym sumieniem mogę polecić warsztaty. Zrozumiałem zasady używania określonych technik retuszu, czego mi brakowało do tej pory.

solidnie przygotowany i poprowadzony warsztat.”

 

“Polecam warsztaty Ariela Grabowskiego sporo się na nich dowiedziałem odnośnie retuszu zdjęć i zamierzam wykorzystać wiedzę zdobytą do do dalszej zabawy z fotografią. Polecam Marcin Dudek Kielce.”

 

“W jakimś stopniu znałem programy na których pracowaliśmy ale po warsztatach uzmysłowiłem sobie że to co wiedziałem to promil ich możliwości. wybrałem się na warsztaty żeby świadomie i umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi. może tak spora dawka wiedzy podana jednorazowo laikowi od razu nie sprawi ze mnie geniusza retuszu ale podparta sporą dawką materiałów połączonych z moją pracą i ćwiczeniami przyniesie wymierne efekty.”

 

“Duża dawka wiedzy podana w przyjazny sposób!”

 

“Warsztaty z całą pewnością polecam 🙂 W moim przypadku dużo sobie powtórzyłam. Świadomość jest równie istotna co chęci ! Praktyka – bezcenna !!! Życzyłabym sobie kontynuacji i możliwości CYKLICZNEGO SPOTYKANIA w JAKIEJŚ KONKURENCYJNEJ CENIE … czekam zatem na kolejne miłe spotkanie ! Pozdrawiam serdecznie: Ania z Wrocławia”

 

“Szczerze i serdecznie polecam warsztaty Pana Ariela, uważam że każde z nich są w stanie wnieść wiele innowacji w pracy każdego fotografa, niezależnie od stażu.”

 

“Bardzo się cieszę, że miałem okazję uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Ciebie. Z przyjemnością słuchałem wszystkiego o czym mówiłeś, bo swoją wiedzę i doświadczenie przekazywałeś w wyjątkowo ciekawy i merytoryczny sposób, a ponadto wchodziłeś w tematy pokrewne (m.in. sprzętowe, które mnie bardzo zainteresowały), ściśle związane z warsztatem retuszera. Mam też świadomość, że opanowanie omawianych przez Ciebie metod pracy i narzędzi wymagać będzie wielu, wielu godzin pracy przy retuszu. Dzięki za materiały do pracy, które udostępniłeś po zakończeniu szkolenia. Raz jeszcze dziękuję 🙂 Liczę na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości!”

 

“Polecam warsztaty u Ariela, w bardzo dostępny i sprawny sposób potrafił przekazać swoją wiedzę. Polecam.”

 

“Jestem zadowolony ze szkolenia, poznałem podstawy retuszu, dowiedziałem też się jaki sprzęt potrzebny jest do obróbki zdjęć. Ogólnie polecam.”

 

“Solidna porcja wiedzy teoretycznej i praktycznej podana w przystępny sposób, bardzo kompetentny prowadzący, ciekawy materiał i optymalny czas trwania warsztatów – z czystym sercem mogę je polecić każdemu, kto pragnie rozpocząć swoją przygodę z retuszem lub udoskonalić swój warsztat pracy. Sama wyniosłam z warsztatów bardzo wiele – dziękuję :)”

 

“Ariel Grabowski to osoba z fachową wiedzą, którą na dodatek umie doskonale przekazać innym :)”

 

“Ze swojej strony polecam te warsztaty. Prowadzący nie gwiazdorzy, co jest dużym plusem. Ma dużą wiedzę i dzieli się nią bez oporu. Szkoda tylko, że na przyswojenie takiej ilości wiedzy było tylko kilka godzin. Przydałby się drugi dzień w studio :)”

 

“Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w warsztatach z Arielem. W bardzo przystępny sposób przekazał nabytą wiedzę, w przeciwieństwie do innych prowadzących nie odbiegał od opisanego w programie tematu. Warsztaty pozwoliły mi uporządkować posiadaną już wiedzę. Zaproponowane przez Ariela rozwiązania przyspieszyły moją pracę ze zdjęciami. Zdecydowanie polecam.”

 

“Warsztaty otworzyły mi oczy na wiele kwestii i zmotywowały do dalszego zdobywania wiedzy.”

 

“Jestem zadowolony z warsztatów, prowadzący nakreślił mi, że obróbka portretowa wymaga dużo pracy i że same presety “nie załatwia sprawy” ”

 

“Konkretne warsztaty z dużą dawką wiedzy. Pełen profesjonalizm. Polecam.”

 

“Polecam każdemu warsztaty. To najlepiej zainwestowane pieniądze w całym roku.”